Zeichenfläche 1ČESKÁ REPUBLIKAphone+420 315 630 700

DANZER BOHEMIA-DÝHÁRNA – MÍSTO, KDE VÁS TO BUDE BAVIT

Fakta a čísla

about-facts-figures-header.jpg

 

Fakta a čísla

Danzer Bohemia-Dýhárna

Danzer Bohemia-Dýhárna (DBD) je největší dýhárnou v Evropě. Sídlí v Křivenicích u Mělníka. Jde o rozsáhlé a moderní zařízení s rodinnou a přátelskou atmosférou odrážející závazek společnosti Danzer poskytovat svým zaměstnancům, partnerům a klientům pozitivní pracovní prostředí. Členové týmu Danzer jsou hrdí na to, že zde pracují, což se projevuje na krásných a vysoce kvalitních dřevěných produktech, které vyrábí.

Závod DBD je v roce 2002 nově vybudovaný závod společnosti Danzer, mezinárodní firmy specializující se na zpracování dřevní kulatiny, s prodejními a výrobními místy v Severní Americe a Evropě, která nabízí řešení pro dýhy, podlahy, řezivo a další speciální dřevěné aplikace.

  • Společnost Danzer Bohemia-Dýhárna vznikla v roce 2002 jako výrobce krájené dýhy.
  • V roce 2004 bylo produktové portfolio rozšířeno o výrobu loupané dýhy.
  • V roce 2008 zahájila ve stejném zařízení výrobu divize Vinterio zaměřená na nové a inovativní dřevěné povrchy.
  • V roce 2012 byla do kapacit zařízení Danzer Bohemia zařazena výroba podlahovin.
  • V roce 2016 byla do společnosti Danzer Bohemia-Dýhárna začleněna společnost Furniertechnik zabývající se produkcí dýhových sesazenek a působící v Raspenavě v severních Čechách.

V současné době zaměstnáváme více než 600 lidí ve dvou lokalitách: v Křivenicích je to 550 zaměstnanců a v Raspenavě dalších přibližně 70.

Naše základní produkty dnes představují standardní krájené a loupané dýhy, krájené dřevěné lamely k výrobě podlah, speciální dřevěné povrchy Vinterio nebo Linea a dýhové sesazenky.

Ročně zpracováváme až 60 000 m3 kvalitní dřevní kulatiny na různé produkty, které jsou exportovány do více než 40 různých zemí.

Divize Furniertechnik v Raspenavě

Divize Furniertechnik je závodem zabývajícím se výrobou sesazenek z dýhy a nachází se na severu České republiky nedaleko města Frýdlant, v Raspenavě. Od září 2016 je součástí společnosti Danzer Bohemia-Dýhárna. . Zaměstnanci, kteří zde pracují, se dobře znají, navzájem se podporují a sdílí společnou hrdost na to, co dělají.

Divize Furniertechnik Raspenava má rozsáhlé zkušenosti s dýhovými sesazenkami. Závod byl postaven v roce 1994 a od té doby prochází průběžnou modernizací. Obsluhuje zákazníky zejména ze střední a severní Evropy a dnes patří k předním výrobcům dýhových sesazenek v zemi.

Zařízení zaměstnává přibližně 70 lidí a každý měsíc vyrobí zhruba 180 000 m² sesazenek: 50 % objemu výroby se používá na nábytek, další velká část je určena na výrobu dveří a panelů. Portfolio doplňují nábytkové hrany.

KONTAKTY

Jitka Rubešová

Danzer Bohemia-Dýhárna s.r.o.

Česká republika

Telefon +420 315 630 726

Poslat email >